АТЛЕТИКА

                                     

Општинско такмичење у атлетици одржало се 18. априла 2018, на Кошутњаку. Иако је наша школа мала, са нешто више од 500 ученика, имамо изузетне спортисте.

Ученици наше школе постигли су завидне резултате у атлетици, како на општинском, тако и на градском такмичењу, одржаном недељу дана касније, 24. априла, на стадиону „Рајко Митић“.

Вања Дрча, која је учествовала у дисциплини скок удаљ, завршила је градско такмичење заузевши 1. место скоком од 4,88 м и пласирала се на међуокружно такмичење у Митровици. Ових дана тренира у Бару како би се што боље припремила за предстојећи изазов.

Веома смо поносни на нашу другарицу јер постиже сјајне резултате, иако тек годину дана тренира атлетику. Биће наша нова Ивана Шпановић. Све честитке нашој Вањи! Желимо јој велики успех на предстојећем такмичењу и прегршт медаља.

Општинско награде:

VVI:

Ђорђе Трајковић VI3 , 1. место, трчање 60 м

Миа Димитријевић VI1 , 3. место, трчање 60 м

Мушка штафета 3. место

VIIVIII:

Лука Димитријевић VIII2 , 2. место, трчање 300 м

Вања Дрча VII3, 1. место

Женска штафета 2. место

 

Ђорђе Трајковић и Вања Дрча су се пласирали на градско такмичење.

 

Елена Павлов и Маша Вучићевић V1

ОШ „Ђура Јакшић“

Advertisements

Златна Милена!

Ученица наше школе, одељења III1, Милена Жунић постала је првак Србије у мачевању, категорији пионири Ц. Честитамо Милени и из срца јој желимо да настави да ређа успехе

Овај приказ слајдова захтева јаваскрипт.

Резултати оставрени на градским такмичењима

СРПСКИ ЈЕЗИК:

  1. Јована Максимовић VI/2 – прво место на градском такмичењу
  2. Николина Чубрило VI/3 – треће место на градском такмичењу
  3. Милица Петковић VIII/3 – треће место на градском такмичењу (Књижевна олимпијада)

MATEMATИКА:

  1. Илија Трајковић V/1 – треће место на градском такмичењу
  2. Брајовић Лазар IV/3 – прво место на градском такмичењу
  3. Филип Кадић IV/1 – друго место на градском такмичењу
  4. Андрија Радивојевић IV/1 – треће место на градском такмичењу

ФИЗИЧКО ВАСПИТАЊЕ:

  1. Марија Завишић VIII/3 – стрељаштво – прво место на градском такмичењу (пласман на републичко такмичење)

ЛИКОВНО ВАСПИТАЊЕ:

  1. Ања Рашић VII/1 – похвала на градском такмичењу

ТЕХНЧКО И ИНФОРМАТИЧКО ОБРАЗОВАЊЕ:

  1. Милица Гавриловић VI/1- 1. место на градском такмичењу (пласман на републичко такмичење)

БИОЛОГИЈА:

  1. Дарко Радовановић VII/1 – друго место на градском такмичењу (пласман на републичко такмичење)
  2. Марија Настановић VIII/3 – друго место на градском такмичењу (пласман на републичко такмичење)
  3. Вера Благојевић VII/ 1 – треће место на градском такмичењу

 

Најбољи од најбољих

Најбољи од најбољих

Резултати општинских такмичења школске 2014/15. остварених до марта 2015. године

СРПСКИ ЈЕЗИК

1. Јована Максимовић 6/2 – 2. место на општинском такмичењу, пласман на градско такмичење

2. Николина Чубрило 6/3 – 3. место на општинском такмичењу, пласман на градско такмичење

3. Милица Петковић 8/3 – 2. место на општинском такмичењу Књижевна олимпијада, пласман на градско такмичење

4. Константин Жунић 6/1 –рецитатори, 1. место на општинском такмичењу, пласман на градско такмичење

5. Маја Ненин 3/2 – рецитатори, 3. место на општинском такмичењу

МАТЕМАТИКА

1. Тара Томовић – 3/2, 2. место на општинском такмичењу

2. Лазар Брајовић 4/3 – пласман на градско такмичење

3. Филип Кадић 4/1 – пласман на градско такмичење

4. Вања Дрча 4/3 – пласман на градско такмичење

5. Андрија Радивојевић 4/1– пласман на градско такмичење

6. Неда Ковачевић 5/1 – пласман на градско такмичење

7. Илија Трајковић 5/1 – пласман на градско такмичење

8. Лука Стошић 5/1 – пласман на градско такмичење

9. Александар Митровић 6/2 – пласман на градско такмичење

10. Алекса Савичић 8/2 – пласман на градско такмичење

ФИЗИКА

1. Александар Потурица 7/2 – 2. место на општинском такмичењу

ФРАНЦУСКИ ЈЕЗИК

1.Софија Манојловић 8/2 – 3. место на општинском такмичењу, пласман на градско такмичење

ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК

1. Никола Белић 8/1 – 3. место на општинском такмичењу, пласман на градско такмичење

ФИЗИЧКО ВАСПИТАЊЕ

1. Ученици 7. и 8. разреда, девојчице, мали фудбал – 3. место на општинском такмичењу 2. Марија Завишић 8/3 – стрељаштво

ТЕХНИЧКО И ИНФОРМАТИЧКО ОБРАЗОВАЊЕ

1. Милица Гавриловић 6/3 – 1. место на општинском такмичењу, категорија -архитрктура-стамбено пословни објекат, пласман на градско такмичење

2. Марија Стакић 6/1 –1. место на општинском такмичењу, категорија  – архитрктура-стамбено пословни објекат. пласман на градско такмичење

3. Сара Швенда 8/3 – 1. место на општинском такмичењу, категорија – управљање рачунаром помоћу светлости, пласман на градско такмичење

Шта знаш у саобраћају-, екипа наше школе је освојила 3. место. Екипу су сачињавали.

Б категорија:

1. Анастасија Софронић

2. Теодора Стојадиновић

3. Душан Станковић

4. Урош Бошковић

Ц категорија:

1. Драгана Милојковић

2. Даница Вујчић

3. Лазар Богдановић

4. Лука Богдановић

Ученик Лазар Богдановић се пласирао на Градско такмичење и биће члан екипе општине Раковица.

ЛИКОВНА КУЛТУРА

1. Милица Божић 7/1 – организација „Пријатељи деце“ Општине Раковица, у оквиру дечје недеље, тема: „Свако дете срећног лица, чува једна породица“, 1. место

2. Љубица Митранић 6/2 – карикатура „Мали Пјер“, 1. место

3. Емилија Арсић 6/1 – карикатура „Мали Пјер“, 2. место

Осликавање васкршњих јаја:

1. Емилија Арсић 6/1 – прво место на општинском такмичењу
2. Миа Делевић 5/3 – прво место на општинском такмичењу
3. Милица Симоновић 6/3 – прво место на општинском такмичењу
4. Ања Рашић 7/1 – прво место на општинском такмичењу
5. Јована Максимовић 6/2 – прво место на општинском такмичењу
6. Неда Ковачевић 5/1 – прво место на општинском такмичењу

БИОЛОГИЈА

1. Дарко Раковановић 7/1 – 1. место на општинском такмичењу, пласман на градско такмичење

2. Вук Милошевић 5/1 – 2. место на општинском такмичењу, пласман на градско такмичење

3. Алекса Јакшић 5/2 – 2. место на општинском такмичењу, пласман на градско такмичење

4. Вера Благојевић 7/1 – 2. место на општинском такмичењу, пласман на градско такмичење

5. Марија Настановић 8/3 – 2. место на општинском такмичењу, пласман на градско такмичење

6.Сања Хајдер 5/3 – 3. место на општинском такмичењу

7. Александар Митровић 6/2 – 2. место на општинском такмичењу

8. Милица Бандука 6/3 – 2. место на општинском такмичењу

9. Милица Божић 7/1 – 3. место на општинском такмичењу

10. Виктор Кадић 8/1 – 2. место на општинском такмичењу 11. Теодора Шишић 8/1 – 3. место на општинском такмичењу

ПРВИ ДЕЧЈИ КОНГРЕС „ЈА САМ ДЕТЕ НА ВРХУ ПЛАНЕТЕ“:

  1. Анастасија Трифуновић VIII/3 – победник првог круга такмичења, представник за ОШ „Ђура Јакшић“

Честитамо!